SAJL

Valitse kausi: [ 2017 ]

U15 7vs7 1-divisioona – Otteluohjelma 2017

 

1. Kierros 13.-14.5.2017
13.05. kello 12.00 Palokan tekonurmi, Jyväskylä
Jaguaarit  –  Vikings 48 – 19 (24 – 6)
13.05. kello 15.30 Keskuskenttä, Kuopio
Steelers  –  Crocodiles 0 – 48 (0 – 24)
14.05. kello 13.30 Kankurin tekonurmi, Hyvinkää
Falcons  –  East City Giants 38 – 58 (30 – 22)
14.05. kello 12:00 Myllymäen tekonurmi/Kvarnbacken
Butchers  –  Espoo Wolverines 8 – 58 (8 – 38)
2. Kierros 20.-21.5.2017
la 20.05. kello 12.00 Botniahallin ulkotekonurmi, Vaasa
Vikings  –  Falcons 12 – 42 (0 – 28)
20.05. kello 14.30 Velodromin harjoituskenttä, Helsinki
East City Giants  –  Steelers 66 – 0 (28 – 0)
21.05. kello 12.00 Jouppilanvuori, Seinäjoki
Crocodiles  –  Butchers 20 – 34 (7 – 22)
21.05. kello 17.00 Säynätsalon tekonurmi
Jaguaarit  –  Espoo Wolverines 0 – 66 (0 – 26)
3. Kierros 27.-28.5.2017
27.05. kello 16.30 Jouppilanvuori, Seinäjoki
Crocodiles  –  Vikings 24 – 0 (6 – 0)
28.05. kello 15.30 Keskuskenttä, Kuopio
Steelers  –  Jaguaarit 6 – 46 (6 – 24)
28.05. kello 11:00 Myllymäen tekonurmi/Kvarnbacken
Butchers  –  Falcons 14 – 58 (14 – 36)
29.05. kello 18.30 Keski-Espoon urheilupuiston tekonurmi 2
Espoo Wolverines  –  East City Giants 60 – 24 (44 – 12)
4. Kierros 10.-11.6.2017
10.06. kello 15.30 Velodromin harjoituskenttä, Helsinki
East City Giants  –  Vikings 54 – 0 (33 – 0)
10.06. kello 17:00 Myllymäen tekonurmi/Kvarnbacken
Butchers  –  Steelers 50 – 0 (34 – 0)
10.06. kello 19.00 Keski-Espoon urheilupuiston tekonurmi 2
Espoo Wolverines  –  Crocodiles 66 – 6 (46 – 6)
11.06. kello 12.30 Keskusurheilupuisto, Hyvinkää
Falcons  –  Jaguaarit 44 – 66 (30 – 28)
5. Kierros 17.6.2017
17.06. kello 15.30 Väinölänniemi, Kuopio
Steelers  –  Falcons 13 – 67 (0 – 36)
17.06. kello 14.30 Jouppilanvuori, Seinäjoki
Crocodiles  –  East City Giants 12 – 64 (12 – 52)
17.06. kello 13:00 Pallokenttä / Bollplan
Butchers  –  Jaguaarit 56 – 66 (28 – 30)
17.06. kello 15.00 Keski-Espoon urheilupuiston tekonurmi 2
Espoo Wolverines  –  Vikings 64 – 24 (26 – 24)
6. Kierros 1.7.2017
01.07. kello 14.00 Botniahallin ulkotekonurmi, Vaasa
Vikings  –  Butchers 42 – 20 (12 – 20)
01.07. kello 15.30 Litmasen tekonurmi, Kuopio
Steelers  –  Espoo Wolverines 0 – 61 (0 – 40)
01.07. kello 13.00 Perttulan urheilupuisto, Hyvinkää
Falcons  –  Crocodiles 78 – 0 (42 – 0)
02.07. kello 12.00 Viitaniemen tekonurmi, Jyväskylä
Jaguaarit  –  East City Giants 60 – 44 (30 – 30)
7. Kierros 29.7.2017
29.07. kello 13.00 Perttulan urheilupuisto, Hyvinkää
Falcons  –  Espoo Wolverines 28 – 66 (14 – 28)
29.07. kello 12.00 Palokan tekonurmi, Jyväskylä
Jaguaarit  –  Crocodiles 68 – 19 (38 – 7)
29.07. kello 12.00 Velodromin harjoituskenttä, Helsinki
East City Giants  –  Butchers 64 – 6 (40 – 0)
29.07. kello 14.00 Botniahallin ulkotekonurmi, Vaasa
Vikings  –  Steelers 54 – 0 (14 – 0)
Välierät 5.8.2017
05.08. kello 13:00 Keski-Espoon urheilupuisto
Espoo Wolverines  –  Falcons 44 – 12 (22 – 12)
06.08. kello 14:00 Säynätsalon tekonurmi
Jaguaarit  –  East City Giants 52 – 78 (32 – 44)
Finaali 12.8.2017
12.08. kello 16:00 Keski-Espoon kenttä
Wolverines, Espoo  –  East City Giants 34 – 18 (22 – 0)